Zayıflama Çayları

Zayıflamak isteyen insanların aklına gelen tek soru “Zayıflama Çayları nelerdir?” sorusudur. Bu yazımızda sizler için zayıflamak için tüketilebilecek çayları derledik.

Yeşil Çay

zayıflama çayları, yeşil çay

Yeşil çay, zayıflama çayları dediğimizde aklımıza gelen ilk çaydır. Bunun sebebi ise içinde bulunan kafeinin ve kateşinlerin metabolizmayı hızlandırması ve vücuttaki yağ oranını azaltmasıdır.

35 erkek ile yapılan 3 aylık bir araştırma sonucu, düzenli olarak yeşil çay içen erkeklerin içmeyenlere oranla daha fazla kilo verdikleri görülmüştür.

Yabanmersini Çayı

yabanmersini çayı

Yabanmersini çayını yemekten önce tüketmek zayıflamak için daha etkili olacaktır. Bu çayın en bilinen özelliği kan şekerini düzenlemesidir. Yemekten önce tüketmek ise doyma hissi vererek yemeklere karşı olan ilginizi azaltacaktır. Özellikle akşam yemeğinden önce 1 fincan yabanmersini çayı tüketimi sizler için iyi olacaktır

Biberiye Çayı

biberiye çayı

Biberiye çayı aslında sizlere ihtiyaç duyduğunuz mineral ve vitamin desteğini sağlamakla kalmayıp kan dolaşımınızı hızlandırarak enerji verebilir. Bu sayede gün içerisinde daha fazla enerji tüketebilirsiniz. Özellikle gün içerisinde yoğun bir tempoyla çalışıyorsanız ya da spor yapıyorsanız sizler için tavsiye edebileceğimiz çaydır. Biberiye çayıyla işlerinize daha çok konsantre olabilirsiniz.

Mate Çayı

mate çayı

Mate çayının bileşenlerinde bulunan mateine metabolizmayı hızlandırmasıyla bilinir. Kullanım sonrası vücut sıcaklığını yükselterek daha fazla kalori yakmayı sağlıyor ve tokluk hissi veriyor. Danimarka’da yapılan bir testte 44 kilolu insan toplanarak düzenli mate çayı içen insanların daha çabuk ve çok kilo verdiği görülüyor. Yani bu çayın zayıflatması bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Zencefil Çayı

 zencefil çayı, zayıflama çayları

Mide hastalıklarına iyi geldiği bilinen zencefil çayı tüketim sonrası mideyi sakinleştirir ve metabolizmayı hızlandırır. Bu durumda hızlanan metabolizma sayesinde sindirim de kolaylaşır. Herhangi bir bilimsel çalışması olmasa da bu çay ile zayıflayan binlerce insan var.

Maydanoz Çayı

zayıflama çayları, maydanoz çayı

Maydanoz çayı aslında yağ yakmaya ya da yakılan kaloriyi arttırma gibi özellikleri yok. Maydanoz çayının zayıflamada tek bir önemi var oda vücuttaki ödemi atması. Vücutta bulunan fazla suları(ödem) atmasıyla bilinen bu çay tartıda hem sizin daha zayıf gösterecek hem de psikolojik olarak sizi zayıflamaya daha da teşvik edecektir. Ayrıca maydanoz çayında bulunan birçok vitamin ve mineral sağlıklı beslenme açısından büyük bir rol oynamaktadır.

Her derdimize deva olabilecek çörek otunun faydalarını biliyor musunuz? Bunları “Çörek Otu Nedir” adlı yazımızda anlattık.