Hızlı Kilo Vermek İçin 5 Öneri

Zayıflamak isteyen bütün insanların merak ettiği tek cümle “hızlı kilo nasıl verilir?”sorusudur. Yaz ayları yaklaştıkça kilo vermek isteyen kişilerin sayısı da git gide artmaktadır. Yaza fit bir vücut ile girebilmek neredeyse herkesin hayalidir. Bizde hızlı kilo vermeniz için yapmanız gereken 5 öneriyi sizler için yazdık.

1-) Yürüyüş Yapın

hızlı kilo vermek, yürüyüş

Genel olarak zayıflamak isteyen insanlar diyet yaparak kilo vermekten bahseder ve düşünürler. Bu konuda haklılar ancak diyetin önemi kadar hareket etmekte çok önemlidir. Belli bir tempoyla yürüyüş yapmak yağ yakımını arttıracaktır. Bu sayede günde 1 saat yürüyüş yapmak kalori yakmanızda büyük bir rol oynayacaktır.

2-) Protein Alın

hızlı kilo verme, protein

Bildiğimiz gibi protein tüketimi, kas oluşumunu artırır ve metabolizmayı hızlandırır. Diyette yanlış bilinen bir konu sadece sebze tüketimidir. Sadece sebze tüketimi sizlere 1 – 2 hafta kilo verdirir ancak 2 haftanın sonunda artık kilo veremediğinizi göreceksiniz. Bu yüzden günde 1 öğün protein içeren besin tüketmeniz sizler için daha kolay ve sağlıklı kilo vermenizi sağlayacaktır. Protein tüketimi yaparken, az yağlı et veya et ürünler ya da yağsız et ürünleri tercih edilmelidir.

3-) 2 Öğün Yoğurt Tüketin

hızlı kilo vermek, yoğurt

Gün içerisinde 2 öğün yoğurt tüketmek, hem kan şekerinizi düzenleyip hem de tok kalmanıza yardımcı olacaktır. Diyet yapmanın en zor kısmı olan sürekli acıkma ya da bir şeyler atıştırma isteği yoğurt tüketimiyle azalacaktır. Yoğurt içerisinde bulunan kalsiyum, yağ yakımını hızlandırır özellikle göbek kısmında yağ yakımını hızlandırdığı bilimsel olarak kanıtlanmış bir durumdur. Hatta imkânınız varsa yoğurdu kendiniz üretin bu sayede daha sağlıklı olacaktır.

4-) 2 Öğün Salata Tüketin

hızlı kilo, salata

Salatanın da tıpkı yoğurt gibi tok tutma özelliği ön plandadır. Çok olmamakla beraber sadece 1’er küçük kase hem öğle hem akşam tüketmek sizler için iyi olacaktır. Hatta salatanın içerisine bir yemek kaşığı zeytinyağı eklemek bağırsaklarınızın hızlanmasını sağlayacaktır. Salata yeşilliklerden oluştuğu için vücudumuza girdiği anda vücudun metabolizmasını hızlandıracak ve bunun sonucu daha fazla enerji yakımını sağlayacaktır. Buda metabolizmanın hızlanması ve kilo vermek demektir.

5-) Abur Cuburdan Vazgeçin

abur cubur

Çikolata, kek, pasta, bisküvi gibi basit şeker içeren tüm besinler kan şekerinizi bozup, vücutta insülin salınımını arttırarak vücudu sürekli yağ depolamaya yönlendiriyor bu yüzden böyle besinleri tüketirken kilo vermek neredeyse imkansız hale bürünüyor. Abur cuburdan uzak durmak kan şekerimizin dengelenmesine ve daha fazla yağ yakmamıza yardımcı olacaktır.

Aralıklı oruç diyetini duydunuz mu? Neredeyse uygulayan herkesin memnun kaldığı IF Diyeti için Aralıklı Oruç (IF Diyeti) Nedir? Nasıl Yapılır? adlı yazımızı okuyabilirsiniz.